6 Temmuz 2017 Perşembe

Game Of Thrones İncelemesi 2017

  Hiç yorum yok

(KAYNAK GOOGLE GÖRSELLER)


Game Of Thrones 2011-2017 (Halan Devam Etmektedir.)


 Yabancı Dizi Bilgileri:


  Game of thrones (GOT) 17 nisan 2011 tarihinde ilk bölümü çıkmıştır. David Benioff ile D. B. Weiss tarafından fantastik olarak yaratılan bir televizyon dizisidir. Dizi de yaz mevsimi uzun yıllar sürer, Kış mevsimi ise bir ömür denilir. Dizinin türkçesi'de taht oyunları diye geçer ve konusu taht kavgaları diye ele alınmıştır.

  Mücadele,komplo,şehvet,entrikanın olduğu güneyden doğuya uzanan vahşi topraklara yakşalık 300 metre uzunluğundaki buz tepesine(duvarına) krallığı karanlık güçlerden koruduğu yere kadar taht kavgaları olucaktır.(KAYNAK GOOGLE GÖRSELLER)


  Krallar - Kraliçeler , Hainler - Yalancılar, Şovalyeler - lordlar ve hiç bir şeyden haberi olmayan dürüst adamlar taht oyunlarını oynayacaklar.

 - TÜR:  DRAM - FANTASTİK - MACERA
 - YAPIM YILI : 2011
 -  IMDB : 9.4
(KAYNAK GOOGLE GÖRSELLER)


YORUMLADI BLOG GÖRÜŞÜ (İNCELEMESİ)

 Game of thrones fantastik,dram,macera türlerini barındıran harika bir yapımdır.Dizide akgezenler,yüz değiştiren insanlar,ejderhalar vb. bir çok yönden kişilikler vardır. ilk bölümler de kim kimdir? Bu nasıl bir karakter diye sorgulama yapabilirsiniz, Ama fazla canınız sıkılmasın 7 veya 8 bölümden sonra bütün karakterler konusun da az çok fikir sahibi olmaya başlarsınız. Sevdiğiniz veya sevmediğiniz karakterler ortaya çıkacaktır.(KAYNAK GOOGLE GÖRSELLER)


 GOT'ün en sevdiğim yanı şüphesiz ki sağ gösterip sol vurmasıdır. İzleyici kitlesini sürekli şaşkınlığa uğratan bir sistemleri vardır diyebiliriz.Şahsen ben 6.sezon finalinde beklemediğim olaylar oldu.Bide şöyle bir gerçek var arkadaşlar türk dizisin de olduğu gibi baş rol ölmez diye bir mantık yok dizi de en sevdiğiniz karakter baş rol de olabilir diğer bölüm ölebiliyor.Yazarının da amacı budur arkadaşlar iki savaşçının olduğu yerde kazananın kim olduğunu tahmin etmek zor olur ise daha heyecanlı olur demesi ile bunu da vurgulamıştır. (KAYNAK GOOGLE GÖRSELLER)


Dizinin içerisinde oyunun büyük bir kısmını elinde bulunduran, geride durmasını bilen ancak zamanla daha da önem kazanan  devlet oluşturmuş iki karakter (devlet) görüyoruz  biri krallık için biri de kendi çıkarları için bu mücadeleyi veriyor. Bu krallıkların çatışmalarını aralarında ki hırs,kin gibi duyguları göreceksiniz.Kan vahşetin olduğu bu diziyi 6 sezonu 3 günde oturup bitirebilirsiniz. Heee bide şunu da söylemeden geçemiycem başka yerlerde okumuş olabilirsiniz bu dizinin erotik sahneleri fazla oluşuyla da ünlüdür. Son olarak dizinin görüntü kalitesi ve verilen emek 10 üerinden 11'dir arkadaşlar.

Okuduğunuz için teşekkürler, Yorum yapmayı unutmayalım...

Haber Bültenimize Abone Olun

Okan CAN

Okan CAN

Daha iyi bloglar için faydalı bilgilerin yanı sıra blog sitelerine katkıda bulunmak temel amacımızdır. Teşekkürler.

Hiç yorum yok :

Yorum Gönder