8 Temmuz 2017 Cumartesi

Hangi Protein Tozunu Seçmeli 2017

  Hiç yorum yok


Hangi Protein Tozu Daha İyi Hangisi Daha Kullanışlı Yorumladı Blog Yorumu 2017


(KAYNAK GOOGLE GÖRSELLER) Vücut geliştirme yapanlar için en önemli hususlar'dan biri de bu arkadaşlar hangisi daha yararlı,hangisi daha kaliteli yada hangisi topaklanmıyor vb. sorular...

 Şimdi dikkat edilmesi gereken 4 husus var arkadaşlar;


        1-Marka
        2-Besin Değeri(BD)
        3-İçerik
        4-Fiyat


     Bunlar dan şu daha önemlidir yada şu daha yüksek,az olması iyi olur diyemem.Kimi birbirleriyle alakalı (BD-fiyat) kimi de olmazsa olmaz.(içerik) kimi de diğer 3'ü hakkında fikir edinebilmek için bir gereksinimdir örnek marka.

Marka:


     

(KAYNAK GOOGLE GÖRSELLER)

        Bu konuda aman hangisi olursa olsun gibi gevşek davranmak da bu dünya markası fiyatı da kalteli olduğu için pahalı en iyisi bu deyip geçemezyiz çünkü gereksiz yere markayla içli dışlı olmaya gerek yok,Yanlış bir seçim olur.Seçim yaparken özellikler internette supplement satan büyük sitelerdeki markalardan olmasına özen gösterin. Buralar da satılmayan ama kalite olan markalar da güvenlidir.

Besin Değeri:

        Etikette bu amaçla bakılacak en önemlileri protein,yağ ve karbonhidratlar (KH). Ürünün 100 gramında kabaca en az 70 gr civarı protein, en fazla 10'ar gr civarında yağ ve KH olmalıdırç Proteinin cinsi de önemlidir. En kıymetlisi whey türü proteindir. İzole ve hidrolizeler daha pahalıdır.Konsantrede aynı işi görür. Kudurmuş paranız varsa izo-hidro alın. Yoksa hiç gerek yok. Konsantre alın derim.


İçerik: 

       Ham haldeki protein tozunun sıvıyla homojen karışması zordur, tadı berbattır. Bunun için üreticiler tatlandırıcı,topaklanmaya önleyici gibi çeşitli katkı maddeleri kullanırlar. Kabaca sağlık ve kullanım açısından en iyi olanı içerik kısmı az olanıdır diye tavsiye verebilirim.


Fiyat: 

      Ekonomik olup olmadığı protein oranına göre diyeyim. Üründeki 100 gr SAF proteinin ne kadara geldiğini bulun. Diyelim ki almayı düşündüğünüz ürünün 100 gramın da 80 gr protein var. Ambalajlı da 2000 gr (yani 20 tane 100 gram). Toplam da 20x80 den 1600 gr SAF protein içerir. Diyelim ki fıyatı da 160 TL yani bu ürün için 100 gram saf protein 10 tl oluyor. Hangisi daha uyguna gelir ise onu alın bu sistemi tüm  proteinler arasında yapmayı unutmayın...
(KAYNAK GOOGLE GÖRSELLER)Kısaca durum böyle arkadaşlar Okuduğunuz için teşekkürler yorum yapmayı unutmayalım...

Haber Bültenimize Abone Olun

Okan CAN

Okan CAN

Daha iyi bloglar için faydalı bilgilerin yanı sıra blog sitelerine katkıda bulunmak temel amacımızdır. Teşekkürler.

Hiç yorum yok :

Yorum Gönder