1 Temmuz 2017 Cumartesi

Kadınlar Ağırlık Çalışmalı mı? 2017

  4 yorum

Yorumladı Blog Konu Dışı Yorumlama:


           - Kadın Sizce Spor Yapmalı mı ? Yapmalı İse Nasıl Yapmalı ?
                     - Bu Paylaşım da çok teknik detaya girmeden bayanların ağırlık çalışmasına hangi gözle yaklaşması gerektiğinden bahsedilecek.


                     - Bu konuda 2 yanlış yaklaşım var arkadaşlar;

           - Birinci; Ağırlık çalışırsam erkek gibi olur muyum? Gece yatağa girdiğinizde zarif bir bayan iken, sabah kalktığınız da ayna da ramboyla karşılaşacağınızı düşünmeyin... Kas gelişimi erkekte ve kadında yavaş ilerleye bir sistem olayıdır Hemde çok ama çok yavaş bunları hızlandırmanın bir çok yolu var bunlar supplement vb. içerikler'den geçiyor. Ağırlık çalışır iseniz erkek gibi olmayacaksınız. Kaslarınız gelişecek.Ama Nasıl? kol çalıştığınız için arka bıngıl bıngıl sarkmayacak ve sıkı ve estetik bir duruşa sahip olmaya başlayacaksınız.
           - Kambur durmayacaksınız neden mi? çünkü sırt çalışacaksınız,vücut postürünüz (iskelet) dikleşecek ve duruşunuz düzelecek arkadaşlar. Kalça ve bacaklarda ki istenen kadınsı hatlar keskinleşecek ve zaman ile oluşmaya başlıyacak. İleri ki zamanlar da beliniz incelir iken evet yanlış okumadınız beliniz incelir iken yazdım. Sebebi ise ağırlık çalışmak yağ yakımı gerçekleştir. Diğer yandan çeşitli kalça hareketleri çalıştığınız için artık hatlarınız belirginleşecek burada ki kaslar büyüyecek ve o istenen şekli almaya başlıyacaksınız.

           - Şura da herkes hem fikir ki hem erkek hem kadın kıvrımlı ve iyi bir vücut olmasını istiyor erkek için kaslı (baklavalı) kadın için ise kıvrımları fazla bir vücut hattına sahip olmaktır. Bunun için ağırlık çalışırsam erkek gibi olurum düşüncesini atın bir an önce,Bu ağırlık çalışmak ile ilgili değil arkadaşlar o erkeğe benzeyen kadınların %80 hatta %95 inin yağ oranının çok düşük olması ve bazı dışarı dan alınan maddeler sonucu olmaktadır. Yani bu saye de onların artık vücut sistemi daha çok erkek gibi çalışmaya başlıyor sebebi ise kullandıkları maddelerin  (steroid,doping vb.) içinde erkeklik hormonunun olmasından dolayı. Aşırı kullanım da bu etkenler ile karşılaşıyorlar. Kadınların erkeklere göre yağ oranı daha fazladır bu sebebpten dolayı daha yumuşak ve pofuduk görünürler.
  - Elbette bu tür maddelerin kullanılması zararlı ama ne yazık ki insanlarımız en iyisi olmak için beklemek yerine uğraşmak yerine kolay yolu seçiyorlar. Unutmayın her koyun kendi bacağından asılır.


Yorumlamayı Unutmayalım. Yorumladı | BLOG

Haber Bültenimize Abone Olun

Okan CAN

Okan CAN

Daha iyi bloglar için faydalı bilgilerin yanı sıra blog sitelerine katkıda bulunmak temel amacımızdır. Teşekkürler.

4 yorum:

 1. Kadınlar ağırlık çalışmamalı bence otursun örgü örsün yemek yapsın kaslı olunca güzel gözümüyorlar .d

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Oda bir görüş efendim. Ama şunu unutmayalım ki 90.60.90 biz kadın gördüğümüz zaman etkilenen erkekleriz :) Yorumunuz için teşekkür ederim

   Sil
  2. Tabikide kadın dediğin 90 60 90 olcak yoksa döver adamı ;) valla bisi diyemessin

   Sil
  3. Kadın yada erkek vücut yapısının göze hitap etmesi önemli - yorumunuz için teşekkürler :)

   Sil