25 Temmuz 2017 Salı

Sıkılaşmak İstiyorum.Kaslarım'dan Gitmeden Yağ Vermek İstiyorum. 2017

  Hiç yorum yok

Sıkılaşmak İstiyorum.Kaslarım'dan Gitmeden Yağ Vermek İstiyorum. 2017


yorumladi.blogspot.com


 Herkesin istediği Belli Başlı Konu Başlıkları;

   - Sıkılaşmak İstiyorum.
   - Yağlarım'dan kurtulmak ve kaslarımı ortaya çıkarmak istiyorum.
   - Deri altım çok kalın.
   - Kaslarımdan gitmeden yağlarımdan kurtulmak istiyorum.
 

NE YAPMALIYIM?
NASIL BESLENMELİYİM?
NASIL ÇALIŞMALIYIM?


İŞTE SİZLERE CEVAPLAR;

 Bu yazımda sizlere doğru bilinen yanlışlar'dan soru-cevap tarzından bahsetmek istiyorum.

  Hocam yüksek tekrar düşük ağırlık(bir seferde 25 kilo kaldırabildiğim egsersizde, 5-10 kilo arası bir ağırlık ilw 20 tekrar mesela) sıkılaşırmıyım? cevap hayır arkadaşlar. Sıkılaşmak için bodybuilding yapmalısın yani kasların daha sağlam hale getirmelisin,Bunu da kaslarına uyarı göndererek yapabilirsin. Kaslar ya hep ya hiç kuralına göre çalışır. Bir seferde 25 kilo kaldırabildiğin egzersizde en az 12.5 kilo yeterli sayı  da kas lifinden uyarıyı eşik değerine getirebilir ve yeterli sayı da kası aktive edebilirsin.

yorumladi.blogspot.comBahsettiğim bir kardio antrenman şeklidir.  Hocam ben büyümeden kas yapayım,kaslarım sıkı olsun ama büyümesin istiyorum mümkün mü?

CEVAP: Hayır mümkün değil bahsettiğimiz şey çizgili kas,vücudun belki de en ilkel doku grubu,Siz ona uyarı ve yeterli besin gönderirseniz,oda buna hipertrofiyle(büyüme) cevap verecektir. Yani sen büyüme ama sıkılaş diyemezsin.Aslına bakarsan sıkılaşma dediğin şey de büyümeden mümkün değildir.

Sıkılaşmak Tam Olarak Nedir?

 Deri altında bulunan suyu(turgor) sağlıklı düzeyde en aza indirip,yağ oranını hayatına idare ettirecek en düşük seviyeye getirerek kaslarının ortaya çıkmasını sağlamak ve ortaya çıkan bu kasların içerik,kalite bakımından yüksek seviye olmasıdır.

Kalite bakımından yüksek olması ne demektir?

Kalitesi yüksek kaslara sahip olmak,sıkılaşmanın definasyonun belki de en önemli komponentidir. Sadece deri altı suyu minimuma indirip yağ oranını düşürürsen,sıkılaşmış değil kurumuş olursun.Buna toplumda karakuru,zayıf ve benzeri diye nitelendirilen kişileri örnek verebiliriz.Bu kişilerin karnında tüm baklavaları en ince detayına kadar belli olmakla beraber parmağınızla bassanız içe çökecek kadar kalitesiz ve görüntü olarak oldukça sönüktür. Sıkılaşmak için ise altta sağlam bir define olması senin de üstündeki jelatini çekip alman lazım.(Deri altı suyunu azaltıp,yağ oranını düşürerek.)

yorumladi.blogspot.com


Ancak hayatımız boyunca diyet yapamayacağımız için diyeti bırakmanız durumunda bakterilerden daha akıllı bir organizma olan insan vücudu bu ani kilo vermeye (metabolizma) sebep olan mekanizmaya karşı direnç geliştirecektir. Bu durum bir daha diyet yapmanız durumunda veya diyet ilerleyen dönemlerde kilo vermemenize neden olacaktır. Bir nevi vücut diyete direnç geliştirecektir. Düşük seviyeden başlayıp kalori açığını yavaş yavaş arttırmak hemde daha sağlıklı olacak hem de uzun dönemde daha iyi sonuçlara sebebiyet verecektir.

Okuduğunuz için teşekkür ederim. Okuduğum kitap,dergi ve benzeri yazılar'dan alınarak oluşturulmuştur. Şöyle bir gerçek var bende sizler gibi bunları okuyarak öğreniyorum ve sizlere kısa ve öz şekilde paylaşımını yapıyorum.
Yorum yapmayı unutmayalım,Bilgi paylaştıkça çoğalır. YORUMLADI Blog.

Haber Bültenimize Abone Olun

Okan CAN

Okan CAN

Daha iyi bloglar için faydalı bilgilerin yanı sıra blog sitelerine katkıda bulunmak temel amacımızdır. Teşekkürler.

Hiç yorum yok :

Yorum Gönder