4 Temmuz 2017 Salı

Son 20 Yılın En İyi 5 Hint Filmleri Listesi 2017

  Hiç yorum yok

YORUMLADI BLOG FİLM ÖNERİSİ:  Hint Film Severlere Gelsin İşte Size 5 Hint Filmi Önerisi | 2017 | Bollywood  yapımları, Hollywood eserlerini geri de bırakmaya başladı gibi eğer bu yapımları izlememiş iseniz çok şey kaçırmışsınız demektir. İşte bollywood filmlerinden en iyi derlemeler.


Hazırlamış olduğumuz liste de son 20 yılın en iyi 5 filmi yer almaktadır... Her bir film IMDB puanına göre listelenmiştir.


1- Talaash: The Answer Lies Within

Aamir Khan, Kareena Kapoor ve Rani Mukherjee gibi ünlü artistlerin üstün performanslarıyla canlandırdıkları Talaash: The Answer Lies Within, 2012 yılının en başarılı hint filmidir. Bir polisin, ev kadını ve hayat kadının performansını anlatıyor. Oğlunu trafik kazasında vefat eden memur Surjan, bu olay sonrasında  eşiyle bağlarını koparmıştır. Bir Süre sonra bir kaza gerçekleşir ve bu kez vefat eden bir Bollywood yıldızıdır.Devamında farklı olaylar gerçekleşir.


Görsel (Google Fotoğraflar)2- Baahubali: The Beginning

2015 yılında vizyona giren Baahubali: The Beginning; Prabhas, Tamannaah, Anushka Shetty ve Rana Daggubati gibi isimlerden oluşan oyuncu kadrosuyla hayranlık uyandırmayı başarıyor. Mahismathi Krallığı’nı elde etmek için birbirine düşen Baahubali ve Bhalllaladeva adında iki erkek kardeşin hikayesinin anlatıldığı bu yapım, aksiyon sahneleriyle de fazlasıyla beğenileri taktir etmiştir.
Görsel (Google Fotoğraflar)


3- Peekay (PK)

Mutlaka izlenmesi gereken en iyi Aamir Khan filmleri arasında yer alan Peekay (PK)ile listemize devam ediyoruz. 3 Idiots filminin de yönetmeni olan Rajkumar Hirani’nin yönetiminde karşımıza gelen PK; Aamir Khan’ın yanı sıra Anushka Sharma ve Sanjay Dutt gibi başarılı oyuncuları da bünyesinde barındırıyor.Arkadaşlar Şiddet ile önerdiğim bir filmdir,gerçekten kişiye sosyal mesaj veren eğitimci bir filmdir.


Görsel (Google Fotoğraflar)


4- Dangal

Spora meraklı olanların izlemesi gereken motive edici filmlerden bir tanesidir. Başarılı bir olimpiyat atleti olan Geeta Phogat’ın gerçek hayat hikayesini konu alan Dangal; ayrıca eski bir güreşçi babanın kızlarıyla arasındaki ilişkiyi de etkileyici bir dille gözler önüne seriyor.Spor severler için çok iyi bir film olan dangal'da kendi milli güreşimiz den bahsedilmiştir.


Görsel (Google Fotoğraflar)


5- Ghajini | En İyisi Ve En Güzeli Diyebilirim.|

Akıl Defterinden örnek alınmıştır. Sinema tarihinin en iyi ve akılda kalıcı bir filmidir.


Görsel (Google Fotoğraflar)Kendimin en çok sevdiğim filmlerden bir kaçıdır arkadaşlar Yorumladı BLOG Yorum yapmayı unutmayalım...

Haber Bültenimize Abone Olun

Okan CAN

Okan CAN

Daha iyi bloglar için faydalı bilgilerin yanı sıra blog sitelerine katkıda bulunmak temel amacımızdır. Teşekkürler.

Hiç yorum yok :

Yorum Gönder