12 Temmuz 2017 Çarşamba

Vücut Geliştirme İpuçları İncelemesi 2017

  2 yorum
İşte Sizlere O '15' İpucu

Google GörsellerHerkesin Bildiği Yada Bilmedikleri İpuçlarını Bir Araya Toplamaya Çalıştım...

İşte Sizlere Birkaç öneri yada ipucu


 1- Sağlıklı bir şekilde kilo vermek istiyorsanız,Sağlıklı yağları mutlaka tüketin. Balık (Omega 3),Zeytinyağı,Çiğ Kuruyemiş ve Yumurta gibi.

 2- Kaslarına kan akışını sağlamak için yapılan esneme ve germe hareketleri ağrı ve sakatlanma riskini düşürüp, performansı arttırır.

Google Görseller


 3- Mekik çekmek karın kası çıkartmaz,öncelikle karın asları için  düzenli diyet ve kardiyo programı ile yağ oranızı düşürün.

 4- Göğüste ki çizgileri belirginleştirmek ve derinleştirmek için "cable crossover" hareketinden daha iyisi yoktur.

 5- Tüm Diyetlerin noktası şekerdir. Yağ veya temiz karbonhidrattan çok korkmayın. Ama şeker öyle değil beslenmenize doğrudan zarar verir.

 6- Et yedikten hemen sonra çay içmek etten gelen demir mineralinin emilini azaltır.Bu da kansızlığa yol açabilir. En az 1 saat sonra için.

Google Görseller


 7- Kaç kilo bastığın değil,hareketi ne kadar düzgün ve doğru yaptığın,ağırlığı kasların da ne kadar hissedebildiğin önemli.

 8- Spor yaptığınız da vücut endorfin(mutluluk) hormonu salgılar. Salondan çıktıktan sonra hissettiğiniz anlamsız keyif nedeni budur.

 9- Sürekli ağırlık kaldırmaktan sıkıldıysanız Cross Fit antrenmanı deneyin, Ayrıca vücudu şaşırtacağınız için kas gelişimi de artar.

10- Susuz kalmak kaslardan su çekilmesine neden olacaktır. Bu da hacim de ufalmak demek gerek var mı buna? Günde 2,5 - 3 litre su için.


Google Görseller


11- "Kaslar dinlenir" iken büyür o yüzden spor yaptığınız günlere verdiğiniz önemi dinlendiğiniz günlere de vermelisiniz.Yoksa olmaz.

12- Acı biber tüketimi arttırmak yağ yakımınıza kolay yoldan destek olabilirsiniz. Acı biber tozu veya pul biberi öğünlerinize ekleyin.

13- Son yapılan 3-4 tekrar kaslarınıza esas büyümeyi sağlar.Bu acıya dayanabilen şampiyon olmayan biriyle gerçek şampiyonu ayırır.


Google Görseller


14- Tok karnınıza spor yaparsanız vücudunuz sindirimle uğraştığı için kaslara gerektiği kadar güç veremez.Spordan 2 saat önce yemek tüketin.

15- Kasın büyüten şey ağırlığın miktarı değil,ağırlığın kasa uyguladığı gerilimdir. Kasın gerilimini hissederek çalışın.


Google GörsellerOkuduğunuz için teşekkür ederim. Yorum Yapmayı Unutmayalım! Yorumladı Blog | SPOR

Haber Bültenimize Abone Olun

Okan CAN

Okan CAN

Daha iyi bloglar için faydalı bilgilerin yanı sıra blog sitelerine katkıda bulunmak temel amacımızdır. Teşekkürler.

2 yorum:

  1. Liste güzel yazınız için teşekkür ederim. blogunuzu beğendim

    YanıtlaSil
  2. isterseniz daha önceki yazılarıma da bakıp beslenme ile ilgili bilgi alabilirsiniz.

    YanıtlaSil